Dekorativní nátěry

Vysoce efektní perleťové, stříbřité, zlaté a barevné metalické nátěry GIOIA, které dokáží proměnit běžnou místnost v luxusní a neobvyklý interiér.

 

 

 

Dekorativní nátěry s perletí Gioia

pro vytvoření perleťového nebo metalického povrchu v různých barevných variantách doporučujeme použít  dekorativní materiál GIOIA od italské firmy Giorgio Graesan. Můžeme jím ozvláštnit obyčejné zdi, ale i povrch benátského štuku nebo imitace pohledového betonu ISTINTA. Velmi efektní je na vymalovanou zeď, popř. na stěrky, aplikovat v pruzích metalickou barvu Gioia, což evokuje dojem luxusní tapety. Velmi krásných efektů dosáhneme na stěnách, kam dopadá slunce nebo umělé světlo. Na povrchu, který vytváří imitaci betonu je možno materiálem GIOIA vytvořit kovový, popřípadě i zlatý lesk .

Použití a vlastnosti dekorativních nátěrů

Tyto dekorativní nátěry jsou vodou ředitelné materiály na bázi akrylátové vodné disperse. Na povrchu libovolných materiálů vytvářejí originální stříbro – perleťovou patinaci stěn. Perleťový, stříbrný a zlatý základ je možno tónovat do mnoha barevných odstínů viz KATALOG GIOIA. Jelikož se pigmenty dodávají v lahvičkách, můžete si připravit vlastní odstín dle vaší fantazie. Používáme ho jako samostatný dekorativní nátěr nebo jím můžeme ozvláštnit materiály jako benátský štuk, ale i pohledový beton. Materiálem můžeme natírat vápennou stěrku Istinto a vytvořit dojem kamene s barevným žilkováním a s prasklinami. Při této technice zhotovujeme praskliny a nerovnosti na kameni pomocí speciálních kartáčů a následně vzniklé nerovnosti a otvory můžeme vyplnit barevnými pigmenty nebo nabarvenou Gioiou a vytvořit celoplošné žilkování a barevné přechody. Tento materiál lze přetřít lakem Vetro, čímž se zvýší jeho odolnost, omyvatelnost a životnost.

Tyto dekorativní materiály nanášíme štětcem, válečkem, nebo mořskou houbou. Barvu je vhodné nanášet vždy ve dvou vrstvách. Spotřeba je 8 m2 z 1 litru ve 2 vrstvách.

Pro vaši inspiraci doporučujeme shlédnout na našich stránkách aplikační videa, kde uvidíte, na co všechno lze perleťový nátěr Gioia použít.

 

Budeme rádi, když si zde materiál objednáte nebo nám můžete zaslat svůj dotaz